Slovenskí pekári a cukrári nepiekli, ale varili guľáš a športovali

Slovenskí pekári a cukrári nepiekli, ale varili guľáš a športovali

... pekárov a cukrárov, ktorý každý druhý rok vyhlasuje Cech pekárov a cukrárov SR.

Vždy ho organizuje jeden z členov. Tentokrát bola naším hostiteľom pekáreň FAUN zo Senice. Na hry 2018 prijali pozvanie tri desiatky pekárskych a cukrárskych firiem, dodávateľov surovín a odborných škôl; bolo tu spolu viac ako 650 ľudí.

Podujatie, na ktorom sa zúčastnil aj tím Pekastroj Nitra v plnom nasadení, poznačilo perfektné počasie a skvelá nálada. Po úvodných rečiach špeciálnych hostí z Cechu, SZPCC a mesta Senica sa posvätil chlieb a potom už športové hry oficiálne otvoril cechmajster Jozef Oremus.

Zahájenie športových hier pekárov 2018

Ktorý pekár vám navarí najlepší guľáš?

Varenie guľášaÚčastníci sa rozložili v hangári, kde sa mohli počas dňa aspoň na chvíľu skryť pred pečúcim slnkom. Medzitým sa konali súťaže vo futbale, streľbe zo vzduchovky - z tejto súťaže si Pekastroj odniesol pohár za 2. miesto -, preťahovaní lanom i varení guľáša. Celé letisko rozvoniavalo parami zo 17 skvelých guľášov, z ktorých mala porota vybrať jeden najlepší.

Nakoniec si trofej odniesol Ján Ihriský z Novej Dubnice a jeho pekárske družstvo. Rozhodovanie asi nebolo jednoduché, už aj s ohľadom na kapacity žalúdka porotcov, a tak ostatným 16 guľášom, vrátane toho z guľášového kotla Pekastroja, porota alibisticky udelila 2. miesto. wink

"Je to predovšetkým stretnutie zaujímavých ľudí a ponúka možnosť zúčastniť sa na netradičných aktivitách, ktoré zábavnou formou pomáhajú stmeliť kolektív," hovorí Daniela Kováčová z Pekastroja.

"Pre nás je to tiež jedinečná príležitosť stretnúť na jednom mieste mnohé pekárske firmy a ich zamestnancov, povymieňať si skúsenosti. A keďe sa koná v sobotu okolo 1. júla, je to v neposlednom rade zábava pre pekárske rodiny a ich ratolesti pri príležitosti Dňa detí," dodáva D. Kováčová.

Do vzdušného koča aj hasičského voza

Deti mali kopu vlastných súťaží a aktivít – mohli sa povoziť aj v hasičskom aute, vyskúšať nafukovacie hrady, jazdu na šliapacích autíčkach, lovenie plastových rybiek, jazdu na koníkoch, Cestu malého pekára a všeličo iné. Program deťom pripravilo Občianske združenie DOMKA v spolupráci s účastníckymi firmami.

Dospelí si zas, kým nesúťažili, mohli pozrieť hasičskú techniku alebo sa na to všetko pozrieť zhora pri vyhliadkovom lete na dvojplošníku „Red baron“ a bielej Cesne. Kto chodieva na pekárske športové hry, vie, že finále patrí už tradične futbalovému zápasu Pekári – Kominári. V tvrdom boji tento rok zvíťazili pekári 8:6.

O dva roky jubilejný X. ročník Športových hier zorganizuje pekáreň Jozef Oremus z Bánova.

Fotogaléria športové hry 2018

Peknú reportáž z podujatia od Viktora Kubala a viac fotografií si môžete pozrieť na webstránke Cechu pekárov a cukrárov a video z hier na TV Pezinok.

newsletter