JAC - stroje a rezačky na dokonalý chlieb

JAC - stroje a rezačky na dokonalý chlieb

Belgická firma, ktorá vznikla v roku 1946, je svetovým lídrom vo výrobe rezačiek na chlieb s najväčšou produkciou pre celý svet. Okrem toho vyrába stroje a linky na spracovanie cesta.

Okrem rezačiek všetkého typu vyrába belgický producent stroje a linky na kvasovanie, výrobu a spracovanie cesta.

Kvasomaty, deličky, rezačky chleba, bagetovacie stroje, kysiarne, kompletné linky na spracovanie sendvičov, chleba i bagiet rôznych typov sú v spoločnosti JAC vyrábané s povestnou francúzskou a belgickou precíznosťou.

"Firma JAC je pre nás už od roku 2004 veľmi dobrý obchodný partner - spoľahlivý a seriózny," pochvaľuje si Daniela Kováčová, PekaStroj. "Majú kvalitné stroje a veľmi dobre sa s nimi spolupracuje. Hneď riešia všetky záležitosti a keď sa vyskytne akýkoľvek problém, majú na riešenie výborný systém."

Krájajte chlieb inteligentne

Vôbec prvý výrobok značky JAC uzrel svetlo sveta hneď po vojne, v roku 1946 v belgickom meste Liège. A prvý krájač chleba vznikol o tri roky neskôr. Bol to klasický manuálny model, ktorý v 50. rokoch používali takmer všetky pekárne chleba v Belgicku.

Odvtedy prešla firma veľký kus cesty, zažila rozvoj, modernizáciu aj zásadnú reštrukturalizáciu, čo súviselo s príchodom nového väčšinového majiteľa začiatkom 90. rokov. Odvtedy sa sústredí výraznejšie na vývoj. Každý rok prichádza spoločnosť JAC s inováciami vo vývoji a modernizácii svojich výrobných línii.

 

Koncepcia inteligentného krájania (ISC) je patentovaný systém, ktorý sa automaticky prispôsobuje rezanie konzistencii chleba. Vy sa už o nastavenie krájača nemusíte starať, automat to urobí za vás.

Všetky bezpečnostné limity splní systém krájania s uzatvárateľnými automatickými krytmi.

So striebrom cesto tak nelepí

Od spomínaného príchodu nového akcionára zažíva JAC neustále rozširovanie aktivít. V roku 2000 kúpila spoločnosť Marie/Prodec (dnes je to dcérska firma JAC Langres), ktorá priniesla do skupiny zariadenia na spracovanie cesta

Neskôr nasledovalo otvorenie pobočky JAC/USA, ktorá posilnila predaj za Atlantickým oceánom. Nedávno Belgičania prevzali francúzsku značku Matfour, čím sa im podarilo skompletizovať ponuku strojov na spracovanie cesta.

Lepivé cestá môžu spôsobiť vážne problémy pri čistení strojov. Nedávno prišiel JAC na trh s jednoduchou a čistou technológiou. Ide o molekulárny proces založený na čiastočkách striebra, ktoré poskytujú bezkonkurenčne nelepivú a antikoróznu bakteriálnu ochranu povrchov strojov na spracovanie cesta.

newsletter