Bezlepková pekáreň Hraško má širokú ponuku

Bezlepková pekáreň Hraško má širokú ponuku

Poznáte hrachové cestoviny, cícerový chlieb alebo tempeh? Nie?! Najvyšší čas, sa zoznámiť s bezlepkovou pekárňou Hraško, ktorá v Nitre ponúka svoje dobroty v obchodnom centre MAX na 1. poschodí. Všetko podstatné sme sa dozvedeli od majiteľky  Aleny Benedovej.

 

 

Kedy a za akých okolností vznikla myšlienka Vášho obchodu bezlepkového predaja?

Prvotná myšlienka sa zrodila u nás doma. Celiakia a pšeničná intolerancia boli naše diagnózy a v spojitosti s životnou filozofiou zdravého stravovania boli štartérom tejto myšlienky.
Po dvojročnom snažení  sa nám podarilo postaviť našu novú prevádzku v Dolnej Seči pri Leviciach. Po úspešnej kolaudácii sme v septembri 2020 začali so skúšobnou výrobou.

Čim si myslíte, že je to spôsobené?

V dnešnej uponáhľanej a stresovo náročnej dobe je čoraz väčší problém s rôznymi civilizačnými chorobami a jednou z nich je aj intolerancia na lepok. Sami sme si to vyskúšali aj u nás v rodine a výrobky, ktoré sú dnes na trhu rozhodne nepostačujú požiadavkám celiatikov, preto sme s rozhodli s tým niečo urobiť a aspoň malou   kvapkou prispieť k uľahčeniu a spríjemneniu života takto postihnutých ľudí.

Vieme, že to u Vás nie je len o predajni, ale máte vlastnú výrobu, priblížte nám, aká je genéza toho chlebíka, ktorý si môže zákazník kúpiť v obchode v Maxe v Nitre, teda kde sa pečie, z akých surovín  čo všetko ponúkate v obchode v Maxe?

Áno, je to predovšetkým o výrobe. Mame tri hlavné okruhy výroby: 

               - výroba pekárenských výrobkov
              - výroba cestovín
               - výroba tempehu

Našim zámerom je zo slovenských surovín vyrábať zdravé potraviny, preto jednou z hlavných surovín je žltý a zelený hrach, ktorý na základe našich požiadaviek pestujú pre nás naši obchodní partneri, ktorí sa zaoberajú poľnohospodárskou výrobou a z toho pramení aj náš názov „Pekáreň HRAŠKO“
Preto by som vyzdvihla zaujímavý výrobok, ktorý ešte nie je veľmi známy na trhu, a to hrachový tempeh. Je to plnohodnotná náhrada mäsa veľmi vítaná u vegetariánov i vegánov, ale ak sa správne pripraví určite zaujme svojou chuťou aj ľudí, ktorí sa chcú zdravo stravovať. Na trhu je zatiaľ známy podobný produkt, ktorý určite každý pozná a to je TOFU, to však je vyrábané zo sóje, ktorá už dnes patrí medzi významné alergény.


Ďalšími výrobkami z hrachovej múky sú nemenej zaujímavé cestoviny, ktoré sú 100% bezlepkové vhodné pre vegánov i vegetariánov. Vyrábané sú zo zeleného a žltého hrachu v tvaroch „nite“ vhodné do polievok, „špirály a široké rezance“, ktoré sa používajú ako bežné cestoviny. Je treba pripomenúť, tak ako tempeh, tak aj cestoviny sa musia pripraviť tým správnym spôsobom podľa priloženého návodu.


Posledným sortimentom našej firmy je pekárenská výroba, kde sa zameriavame na výrobu viacerov druhov chlebov, a to cícerový, pohánkový, hrachový, origin, olivový, triplet (semiačkový), zemiakový.


Slané pečivá ako bagety - cícerovú, pohánkovú, žemle - cícerové a pohánkové, hamburgerové žemle, cesnakový croissant, syrové pečivo, mini pizzu, korpus na pizzu.
Sladké pečivo škoricové a kakaové hniezda, taštičky so slivkovým, ríbezľovým či jahodovým lekvárom, karamelové pečivo, arašidové pečivo, makový a tvarohový koláčik, čoko-rolku
Zo sladkých koláčikov si môžu naši zákazníci pochutiť na sušienkach či lineckých koláčikoch, ktoré sa tešia veľkej obľube.

Okrem vlastného sortimentu ponúkame pohánkové a hrachové múky v rôznych stupňoch vymletia, ako i celú pohánku i lúpaný hrach od našich dodávateľov všetko v bezlepkovej kvalite.

Náš sortiment sme obohatili aj o bio výrobky z domácej farmy sú to paštéty, mäsové výrobky, polievky, nátierky ako i domáce pivo z rodinného pivovaru.


 Kde sa dajú Vaše výrobky kúpiť?

Naše produkty môžete nájsť priamo u nás v Dolnej Seči v podnikovej predajni, OC Max Nitra, v predajni Farmovo Zlaté Moravce, v predajni Mlynček v Trenčianskej Turnej, v predajni Mlynček v Svinnej, ako i v predajni  EK- Farmy Žabokreky nad Nitrou.

A na záver, prečo sme si zvolili za dodávateľa práve firmu Pekastroj?

Má to veľmi jednoduchú odpoveď: Spoločnosť Pekastroj má svoje stabilné miesto na trhu, patrí medzi zodpovedných  dodávateľov technologických zariadení, ktoré sú pre našu výrobu nenahraditeľné.
Okrem predaja  technológií a príslušenstva vždy zabezpečí včasný servis, ktorý je v prípade akejkoľvek poruchy veľmi dôležitý.
To znamená, že máme všetko zabezpečené na jednom mieste, čo pre výrobcu je na nezaplatenie.


 

 

 

 

Hraško, OC Max
Hraško, OC Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, Max
Hraško, max
Hraško, max
Hraško, Max
Hraško, Max
newsletter