Pekáreň Ďuroška: Dve etážové pece POLIN

Pekáreň Ďuroška: Dve etážové pece POLIN

Pekáreň Ďuroška v Rosinej pečie už vyše 25 rokov v ich prvej peci značky POLIN.

Referencie ako je táto od pekára Rudolfa Ďurošku z Rosinej pri Rajeckých Tepliciach sú jedny z najkrajších. Menšia, lokálna pekáreň, ktorá na kvalite výroby a spoľahlivosti svojich strojov a zariadení stojí a padá.

"V roku 1993 som sa rozhodoval, akú etážovú pec si kúpiť na prevádzku. Obchodný zástupca s firmy PekaStroj mi odporučil pec firmy POLIN. Vraj ma prežije. :)

"Dnes máme rok 2019 - ja stále žijem a pec stále pečie. Neskôr som investoval opäť a kúpil som si druhú etážovú pec. Na pece značky POLIN nedám dopustiť," hovorí s úsmevom zakladateľ firmy a šéf pekár Rudolf Ďuroška. Pekár Rudolf Ďuroška z Rosinej pred svojou pecou POLIN

O svojich výrobkoch, pečených v peciach značky POLIN, hovorí: "Ponúkame čerstvé produkty vyrábané tradičným spôsobom na báze prípravy kvasu, čo je v súčasnej dobe už takmer vzácnosťou."

Pekáreň založil Rudolf Ďuroška pred 25 rokmi s manželkou Teréziou v rodinnom dome v obci Rosina ako rodinný podnik, najprv mala iba dvoch zamestnancov a pieklo sa na spomínanej prvej etážovej peci POLIN.

Spočiatku ich sortiment tvoril chlieb, ale postupne sa rosinská výroba rozšírila aj o rožky a sladké pečivo.

"Chlieb vyrábame od počiatku podľa starodávnej receptúry majstra pekára spôsobom na kvas, prirodzeným zretím ražnej a pšeničnej múky bez použitia chemických prípravkov."

"Aj keď pri pečení používame moderné stroje, stále preferujeme ručnú výrobu, pri ktorej pracujeme s prvotriednymi surovinami. Výrobky putujú niekoľkokrát denne z pece priamo k zákazníkom, čo zaručuje ich stopercentnú čerstvosť."

Dnes má pekáreň Ďuroška oddelenú pekársku a cukrársku výrobu a dodáva čerstvé pečivo a koláče pravidelne do 15 predajní a odberateľom, plus pečie na objednávky na slávnosti, svadby a iné podujatia.

Pekáreň Ďuroška z Rosinej má aj peknú webovú stránku, ktorú môžete navštíviť tu a z ktorej vidieť, ako majú svoju prácu radi. Dozviete sa čo-to o výrobe aj o tom, kde si čerstvo vypečené chlebíky či koláčiky od Ďurošku môžete v Rajeckej doline a na Kysuciach kúpiť.

Banner pekárne Ďuroška z Rosinej

newsletter