Nekonečný KRUH remeselná pekáreň

Nekonečný KRUH remeselná pekáreň

Pekáreň Kruh je remeselná kvásková pekáreň v Bratislave, ktorá sa špecializuje na ručne robené kváskové chleby a pečivo. Jej názov je inšpirovaný chorvátskym slovom pre chlieb - KRUH. Pekáreň Kruh je výsledkom spolupráce manželov, ktorí sa zamilovali do pekárskeho remesla a chceli priniesť do Bratislavy nové chute a kvalitu.

 

Začali piecť kváskovou metódou pečenia, ktorá im učarovala svojou jednoduchosťou, zdravosťou a chutnosťou. Používajú len kvalitné suroviny a kváskové cesto. Preto sme hrdí, že na realizáciu svojho sna si vybrali spoluprácu s našou firmou PekaStroj s.r.o., ktorá im dodala modernú a spoľahlivú pekárenskú technológiu na kľúč.

Každý deň pečú rôzne druhy chlebov a pečiva, ktoré sa líšia podľa sezóny, dopytu a inšpirácie. Všetky produkty sú pečené z kváskového cesta, ktoré si pekári pripravujú sami z múky, vody, soli a kvásku. Kváskové cesto má mnoho výhod, ako napríklad dlhšiu trvanlivosť, lepšiu stráviteľnosť, bohatšiu chuť a vôňu a vyšší obsah vitamínov a minerálov. Pekáreň Kruh používa len kvalitnú múku z lokálnych mlynov a prírodný kvások bez droždia a iných prísad vypestovaný v našom skvelom kvasomate Tradilevain od firmy JAC Belgicko.

Pekári dbajú na to, aby cesto dostalo dostatok času na kysnutie a oddych, aby sa vytvorila optimálna štruktúra a chuť. Pri spracovaní cesta využívajú zariadenia, ktoré sme im vybrali podľa ich požiadaviek, pečenie prebieha v elektrickej etážovej peci od firmy POLIN Srl., ktorá zabezpečuje rovnomerné a krehké vypečenie.

V predajni pekárne Kruh si môžete vybrať z bohatej ponuky, ktorá sa mení každý deň.

 Medzi najobľúbenejšie patria napríklad:

  • Biely chlieb Kruh, Croissanty, Bagety, Rímska pizza či jedinečné tradičné Talianske Panettone.

Pekáreň Kruh sa nachádza na Vajnorskej 21 v Bratislave, neďaleko od zastávky MHD Vajnorská. Je to ľahko dostupné miesto, kde sa môžete zastaviť na ceste do práce, zo školy, z nákupu alebo len tak pre radosť. Pekáreň Kruh je miestom, kde sa stretávajú miestne “kruhy“,  ľudia, ktorí majú radi dobré jedlo, príjemnú atmosféru a priateľské služby.

newsletter