100% rozložiteľné obaly na potraviny dnes letia

100% rozložiteľné obaly na potraviny dnes letia

Nielen počas koronakrízy sme prišli na to, koľko odpadov a obalov sa v našej prírode hromadí. Plastové fólie, fľaše a igelitky končia v lesoch a moriach, kde sa rozpadávajú stovky rokov. A už dávno sa hovorí o tom, že bežné potravinové fólie zanechávajú v jedle čiastočky plastu.

Dobrá správa pre Zem a prírodu je, že výrobcovia reagujú na verejný tlak a vyvíjajú stále nové, ekologickejšie materiály a technológie. Sme radi, že aj náš taliansky partner LORAPACK – popredný výrobca baliacej techniky, prináša baličky, ktoré milujú eko obaly.

LORA baliaca technika a LORAPACK spoločne posúvajú hranice baliacich materiálov a technológií a prinášajú stroje, ktoré môžete bez obáv použiť na balenie svojich pekárskych, cukrárenských výrobkov a ďalších potravín do moderných obalov, nezaťažujúcich prírodu.

Baličky pre pekárne a potravinársky priemysel LORAPACK sú plne kompatibilné s novými eko materiálmi – rozložiteľnými a kompostovateľnými baliacimi fóliami.

Nasledujúce tri materiály sú kompostovateľné, rozložiteľné, ekologické – a to nielen pre výrobcov, ktorí potrebujú baliť svoje produkty vo veľkých množstvách, ale aj pre malé potravinárske prevádzky a dokonca už aj pre domácnosti.

baličky Lorapack a eko fólie na balenie potravín

NATURALFLEX pre baličky Lorapack

Materiálom je viskóza z celulózy – vďaka čomu je Naturalflex plne kompostovateľný obalový materiál, ktorý sa dokáže biologicky odbúrať / rozložiť aj v mori – čo však neznamená, že tam má skončiť! Môže ísť aj do kompostéru, ktorý máte doma.

Má dva varianty – priedušnú verziu, umožňujúcu balenému produktu "dýchať" a potom obalovú fóliu, ktorá zas okolo výrobku vytvorí dokonalú bariéru a neprepustí k nemu žiadne plyny, arómy ani minerálne oleje (a tiež jeho vlastné vône zachová vnútri).

Oba varianty ekofólie Naturalflex sú preto perfektné na balenie potravín a pekárenských produktov.

Baličky Lorapack pre pekárne v našom Katalógu PekaStroj Nitra

PLA pre baličky Lorapack

Obalový materiál z PLA (kyseliny polymliečnej) je bioplast, ktorý sa vyrába z kukuričného škrobu. Je 100% rozložiteľný a kompostovateľný, aj keď nie v domácom kompostéri. Je to priedušný materiál, teda "dýcha", ale nevytvára dokonalú bariéru pre prienik pachov či plynov.

S obalovou technikou Lorapack sa z tejto fólie dajú vyrábať napríklad ekologické "igelitky".

Baličky Lorapack pre pekárne v našom Katalógu PekaStroj Nitra

EUROBIO pre baličky Lorapack

Je to rozložiteľná a kompostovateľná eko fólia, ideálna, ak chcete baliť drobné občerstvenie ako sú tyčinky alebo čipsy, sušené ovocie, pekárenské výrobky ale aj iné produkty, napríklad oblečenie či rúška. Fólia Eurobio je certifikovaná na priemyselné a domáce kompostovanie.

Baličky Lorapack pre pekárne v našom Katalógu PekaStroj Nitra

Všetky tieto typy eko fólií sú:

  • pevné,
  • odolné
  • a stabilné.

K degradácii materiálu dochádza iba v špeciálnom teplom a vlhkom prostredí s prítomnosťou baktérií - procesom, pri ktorom mikroorganizmy napádajú a degradujú organickú látku obsiahnutú v surovinách fólií.

Bio fólie sa dajú v strojoch Lorapack zvárať na spojoch. Možno na ne takisto tlačiť informácie či štítky.

baličky Lorapack a eko fólie na balenie potravín

newsletter