Chcete sa stať kráľom slovenských pekárov? Máte šancu na veľtrhu v Nitre

Chcete sa stať kráľom slovenských pekárov? Máte šancu na veľtrhu v Nitre

Vážení pekári, cukrári a cestovinári,

Organizačný výbor zložený zo zástupcov Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov, Cechu pekárov a cukrárov Západného Slovenska a Únie priemyselných pekární na Slovensku vás srdečne pozýva k účasti v súťažiach, ktoré budú súčasťou veľtrhu GASTRA & KULINÁRIA 2019 v pavilóne Pekársky dvor, ktorého partnerom je aj PekaStroj.

Súťaže pre producentov profesionálov na GASTRA & KULINÁRIA 2019

  • 6.11.2019 (streda) o najlepší Regionálny výrobok 2020
  • 7.11.2019 (štvrtok) o najlepší FREE VÝROBOK 2020
  • 8.11.2019 (piatok) o najlepší KREATÍVNY VÝROBOK 2020

Všetky tieto súťaže sú otvorené pre pekárov producentov ako aj dodávateľov technológov profesijných organizácii združujúcich výrobcov pekárenských a cukrárenských výrobkov na Slovensku.

Prihlášky do súťaží, prosím, zašlite čo najskȏr na e-mailovú adresu SZPCC szpcc@szpcc.sk. Poplatok za jednu vzorku vo výške 10,- EUR sa bude vyberať na mieste v hotovosti. Každý súťažiaci dostane po zaslaní prihlášky do niektorej zo súťaží listovou zásielkou dve voľné vstupenky na výstavisko.

Výrobky bude hodnotiť nezávislá porota pod vedením Ing. Mariána Tokára. Prihlásení súťažiaci dodajú súťažné výrobky 6.11.2019 ( streda ) do 9.30 hod do stánku pekárov v Hale M1.

Povinná súčasť predkladaného výrobku je tzv. rodný list, ktorý obsahuje názov výrobcu, názov súťažného výrobku, základnú charakteristikú, základné suroviny a podobne vo formáte A4 . Pri hodnotení porotou budú však výrobky "anonymné".

Kompletný program všetkých pekárskych súťaží a ukážok, ako aj špecifikácie k vyššieuvedeným trom súťažiam a prihlášky nájdete na webovej stránke Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov:

Okrem toho budú na veľtrhu v rámci sprievodného programu prebehať aj súťaž v zdobení tort pre cukrárov juniorov TORTA ROKA 2019 (viac info KLIKNI) či pre verejnosť súťaž v pečení pagáčov a vianočiek pri Chlebovej puzzle mape Slovenska.

newsletter