Pozývame nadšencov kváskového chleba a pečiva do stánku PekaStroj na Gastra & Kulinária 2019

Pozývame nadšencov kváskového chleba a pečiva do stánku PekaStroj na Gastra & Kulinária 2019

Navštívte nás na Pekárskom Dvore počas veľtrhu Gastra & Kulinária ! Máme pre vás úplné novinky pekárenských a cukrárskych strojov, výhodné ponuky aj skvelé výhry. Príďte za nami na Agrokomplex Nitra 6. – 9. novembra 2019.

Aj tento rok sa máme na čo tešiť. Gastronomický veľtrh spojí na jednom mieste množstvo dodávateľov, pekárov, cukrárov, reštauratérov a hotelierov z celého Slovenska, nové technológie, úžasné vône a skvelé príležitosti.

Samostarná pekárska expozícia s množstvom skvelých akcií

Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov bude mať tento rok na GASTRA & KULINÁRIA samostatnú pekársku expozíciu, ktorej partnerom je aj naša firma PekaStroj. Zaujímavá výstava upúta návštevníkov prezentáciou širokej palety tradičných pekárskych výrobkov, ale aj súčasných nových trendov.

Okrem netradičných exponátov, ktoré budú pre návštevníkov prekvapením, chcú pekári verejnosti umožniť vyskúšať si výrobu pečiva formou dielničiek s vlastnou výrobou a odprezentovať im tak toto výnimočné remeslo. Verejnosť si bude môcť odskúšať svoje pekárske schopnosti pri aktivitách Upeč si svoj pagáč alebo vianočku.

Čo nové prinesie PekaStroj? Kváskovú pekáreň i ultrazvukové rezačky

V pavilóne Pekársky Dvor nájdete aj firmu PekaStroj, keďže sme jedným z hrdých partnerov viacerých aktivít. Môžete sa prísť pozrieť napríklad na predvádzanie nových strojov ako napríklad naše nové ultrazvukové rezačky zákuskov so špeciálnou akciou pre cukrárov.

V našom stánku bude tiež vytvorená zostava Kváskovej minpekárne na ploche 20 štvorcových metrov. Poznáte záujemcov o pečenie kváskového chleba a pečiva? Dajte im o našej ukážkovej pekárni vedieť. Radi všetko predvedieme a vysvetlíme.

Upečte sladký hrad, cestujte po mape z chleba

PekaStroj a puzzle z chleba na výstave Gastra Kulinaria 2019

Čakajú vás aj rôzne ukážky a súťaže v pečení, na ktorej sme zapožičali stroje, ktoré má PekaStroj v ponuke. Okrem súťaže Torta roka 2019 s témou Hrady a zámky Slovenska, ktorú vyhlasuje Spolok cukrárov Slovenska, máte na veľtrhu možnosť stratiť sa na Pekárskom dvore na Chlebovej puzzle mape Slovenska alebo v Kávovom mestečku.

Súčasťou Pekárskeho dvora bude rekordná Chlebová puzzle mapa Slovenska, ktorú pre verejnosť pripravuje spoločnosť PENAM SK, je dlhá 7 metrov a široká 3,6 metra a jej príprava trvala celkovo 200 hodín, použilo sa na ňu takmer 220 kíl múky a tri kilá droždia. Návštevníci sa môžu pri nej aj vyfotiť a sme presvedčení, že to bude veľmi obľúbená atrakcia.

Pre výhercov súťaže Torta roka 2019 venoval PekaStroj ako hlavnú cenu zájazd na prestížny svetový veľtrh SIGEP 2020 v talianskom meste Rimini, ktorý im istotne poskytne neopakovateľné zážitky a profesionálne inšpirácie.

PekaStroj predvádza stroje pre pekárov na Gastra Kulinária 2019Gastra Kulinária 2019 je obchodný veľtrh zameraný na trendy modernej gastronómie, potraviny, nápoje a zdravý životný štýl. Nájdete tu popredných výrobcov a dodávateľov zariadení, potravín, nápojov a ingrediencií, predstavia vám technologické inovácie pre potravinársky priemysel a gastroprevádzky.

Hlavnou snahou tejto výstavy na Agrokomplexe v Nitre je podporiť návrat k tradíciám a kvalitným miestnym výrobkom.

Ďalšie sprievodné aktivity na výstave:

Kávové mestečko bude obľúbeným miestom amatérskych aj profesionálnych "kávičkárov". Čakajú vás tu omamné vône zo známych slovenských pražiarní. Okrem degustácií sa môžete tešiť na množstvo zaujímavostí o káve, spôsoboch prípravy a servírovaní. Prípravu kávy budú v súťažiach predvádzať profesionálni baristi.

Ďalším sprievodným podujatím bude "Turistika pre fajnšmekrov" – teda prezentácia šiestich vinohradníckych oblastí pod záštitou Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska. Zastavte sa hneď potom v stánku PekaStroj, určite budeme mať pre vás ku káve nejaké dobroty. :)

newsletter